Tableau İş Zekası

7 yıldır Dünya lideri

Tableau, Gartner Business Intelligence Magic Quadrant değerlendirmelerine göre son 7 yıldır veri görselleştirme iş zekası çözümünde lider konumundadır. Self-servis analitik raporlamada düşük maliyet ve hızlı çözüm üretme avantajları olan bu ürün, tamamen ‘sürükle-bırak’ yöntemiyle kullanılıyor.

Tableau Desktop Professional

Güçlü kullanıcıların ve rapor geliştiricilerin Desktop’larına kurup veri bağlantıları gerçekleştireceği, analiz yapacağı ve dashboard’lar oluşturacağı uygulamadır. Tableau Creator lisans paketine dahildir.

Tableau Server

Web üzerinden ve mobil cihazlar ile erişecek tüm kullanıcıları kapsıyor; Tableau Desktop ile gerçekleştirilen veri bağlantılarının ve dashboard/raporların kullanıcılar arasında paylaşılacağı ortam. Tableau Server’a tarayıcı veya mobil uygulama üzerinden erişen her kullanıcı için ayrı isim ve şifre ile giriş yaparsınız.

Tableau Server’da hazır bulunan raporları görüntülemenin yanı sıra eğer yetkilendirilmişlerse internet tarayıcısı üzerinden, belli kısıtlar ile rapor ve dashboard geliştirebilirsiniz. Tableau Explorer veya Tableau Creator lisans paketleri dahilinde sunulur.