Stratejik Eğitim ve Danışmanlık

Stratejik Eğitim ve Danışmanlık olarak, hangi sektörde faaliyet gösterirse göstersin tüm firmaların, eğitimli yöneticilere ve uzun ömürlü yaşam hakkına sahip olması gerektiğine inanıyoruz.

İnandığımız bu felsefeyi hayata geçirecek olan vizyonumuz, misyonumuz, stratejik planlarımız ve değerlerimizle birlikte tüm müşterilerimizin hizmetindeyiz.

• Genel Katılıma Yönelik Yönetim Eğitimleri

İnsanoğlunun eğitimi dünyaya geldiği andan itibaren başlar. İlkokuldan üniversiteye kadar süren okul hayatının, öncesinde ve bu süreç zarfında devam eden eğitimler, iş hayatına başladıktan sonra da artarak devam etmesi gerekir. Artan rekabet koşullarına ve teknolojik yeniliklere paralel olarak çalışanların eğitimi, şirketlerindeki görevlerinin gerektirdiği konularda sürekli ve güncel olmalıdır.

Hangi ünvana sahip olursa olsun tüm çalışanlar, kurumsal düzeyde yönetim eğitimleri desteği almadıkları taktirde, çıtayı yükselterek gerçek anlamda daha başarılı olmaları mümkün değildir. Bu sebeple şirket çalışanları, uzmanlar tarafından hazırlanmış düzenli bir eğitim sürecine dahil edilmelidir.

• Firmalara Yönelik Kurumsal Eğitimler
Şirketlerinizde, makine parkuru ve diğer teknolojik noktalarda yapılacak yatırımları rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Fakat, tüm bu teknolojileri etkin olarak kullanacak ve denetleyecek insana yapılması gereken yatırım, ihtiyaç duyulan seviyenin altında olduğu sürece hedeflenen başarı gelmeyecektir.

Üretim veya hizmet alanında çalışan şirketlerin başarılı olabilmeleri, öncelikle her çalışanın gerçekten bilgi ve yeteneklerini gösterebileceği doğru alanlarda çalıştırılabilmelerine, gelecekte sahip olmayı planladıkları kariyer hedeflerine bağlıdır.

Bunun için gerekli olan temel nokta ise, kurumsal eğitimlerdir. Firma sahipleri ve üst düzey yöneticileri, çalışanları ve şirketlerinin geleceği için firmalarına özel olarak hazırlanan kurumsal eğitimlere gerekli özeni göstermelidir.

Özellikle şirket sahipleri ve üst düzey yöneticilere önereceğimiz, temel konu yönetimsel anlamda Lidelik Eğitimleridir.

• Sadece Üst Düzey Yöneticilere Özel Stratejik Yönetim Eğitimleri (Max:4 -5 kişi)

Strateji, temel hedefler ve politikalar ile şirketin gelecekte olmayı arzu ettiği durumun resmini, buna ulaşabilmek için kullanılacak yöntemleri ve işletme kaynaklarının nasıl kullanılacağını gösterir. Strateji kısaca ”fark oluşturabilmek”tir.

Taktik ise, stratejik planlama içerisinde, ilk etapta hesaplanamayan ve tahmin edilemeyen herhangi bir olay karşısında alınan ve sadece o olayın çözümüne yönelik kararlardır.

Stratejik düşünebilmek ve stratejik yönetimi başarıyla uygulayabilmek için üst yönetimin ve stratejistlerin gerçek liderlik ruhuna, geniş bir vizyona ve üstün bir analiz yeteneğine sahip olmaları gerekir. Çünkü stratejik planlamada kullanılan veri kaynağı çok sayıda, değişik ve farklı kaynaklardan olup, değişimlerden çok çabuk etkilenebilen, şirketin hayat eğrisini etkileyen değerlerdir.

Dünyada üst düzey konuma gelen, kurumsal yapılarını mükemmel bir sistem üzerine kuran firmaların üst düzey yöneticilerinin stratejik planlamaya verdikleri önemi ülkemizdeki firmalar farkına varmış olsa, firmaların üst yönetimleri zamanlarının büyük çoğunluğunu stratejik planlamaya (dış çevre odaklı) ayırırlardı.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Size en yakın ofisimizi ziyaret edebilir veya Online mesaj atarak iletişim kurabilirsiniz.

Operasyonumuzda ihtiyaç duyduğumuz araçları ayrı ayrı yazılım ve uygulamalarla çözmeye çalışıyorduk. Ancak Datafark ile tüm ihtiyaçlarımızı tek bir platform ve yazılım aracılığıyla yönetebileceğimizi gördük.

Canan Karaca
Genel Müdürü, Arcade Systems

İhtiyanız Olan Şey Kaliteli Bir Danışmanlık Hizmeti mi?