Mobil GüvenlikSurface Transport & Logistics

mobilgüvenlik
Mobil Cihaz Yönetimi /Güvenli Mobil Erişim

Gün geçtikçe iş hayatımızda daha çok kullanmaya başladığımız mobil cihazların, hem çalışanlara hem de şirketlere verimlilik artışı sağladığı, mobil olarak her ortamda çalışabilme ve kaynaklara ulaşabilme gibi faydalar getirdiği açıktır. Ancak bu cihazların şirket güvenlik politikalarını uygun olarak kullanılabilmesi, kullanıcıların hangi kaynaklara ne şekilde ulaşabileceğinin kontrolü ve mobil dünyada hızla artan tehditlerden korunabilmek için “mobil güvenlik çözümleri”ne ihtiyaç duyulmaktadır. Söz konusu çözümler, hassas veri içeren e-postalar, dosyalar ve diğer kaynakların kurum içinde ve dışında herhangi bir güvenlik açığı ya da veri sızıntısına yol açmayacak şekilde kullanılabilmesini garanti altına alır. Kuruma ait ya da kişisel cihazlar kaybolduğunda, içindeki kritik verilerin başkalarının eline geçmesini ikinci bir yetkilendirme yöntemi ile engeller.

Mobil cihaz yönetimi (MDM), mobil uygulama ve içerik yönetimi ve güvenli mobil erişim çözümleri sayesinde akıllı cihazların kurum güvenlik politikalarına göre yönetilmesi ve konuma göre farklı güvenlik seviyesi ve politikalarının etkin olarak kullanılması mümkün hale gelmektedir.

Ayrıca, Mobil güvenlik çözümleri (Enterprise Mobile Security) ile kurumunuzu ve kurum kaynaklarını, rootlanmış cihazlardan, phishing veya mobil uygulamalardan gelebilecek tehditlere karşı, makine öğrenme tabanlı önlemler ile korunur hale getirebilirsiniz.

Mobil Veri Sınıflandırma

Kurum içinde sınıflandırılmış olan veriyi, mobil cihazlara taşımak gerektiğinde ayrı sınıflandırma etiketlerinin ve politikalarının geçerli olması gerekmektedir. Bu nedenle kullanılan veri sınıflandırma çözümünün mobil cihazlar için de desteği olması gerekmektedir.

Mobil Cihazlar için Veri Sızıntısını Önleme

Veri sızıntısını önleme çözümü (DLP) üzerinde tanımlanan tüm kuralların verinin dolaştığı ve taşındığı her ortamda geçerli olması ile uçtan uca bir koruma sağlamak mümkün olabilir. Tek bir noktada verilen bir açık dahi alınan bütün önlemleri geçersiz kılabilir. Bu nedenle kullanılan DLP çözümünün mobil cihazlar için de desteği olması gerekmektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Size en yakın ofisimizi ziyaret edebilir veya Online mesaj atarak iletişim kurabilirsiniz.

Operasyonumuzda ihtiyaç duyduğumuz araçları ayrı ayrı yazılım ve uygulamalarla çözmeye çalışıyorduk. Ancak Datafark ile tüm ihtiyaçlarımızı tek bir platform ve yazılım aracılığıyla yönetebileceğimizi gördük.

Canan Karaca
Genel Müdürü, Arcade Systems

İhtiyanız Olan Şey Kaliteli Bir Danışmanlık Hizmeti mi?