Neden E-Ticaret Danışmanlığı ? - E-Ticaret Hizmetleri, E-Ticaret Danışmanlık, E-Ticaret Hukuku,E-Ticaret Yazılımı
26 Mayıs 2020 gonulyuksel

Neden E-Ticaret Danışmanlığı ?

“Fiziksel dünyada bir müşterinizi mutsuz ederseniz bunu 6 kişi ile paylaşır. Dijital dünyada bir müşterinizi mutsuz ederseniz bunu 6.000 kişi ile paylaşır”

Jeff BEZOS

Globalleşen dünyada her geçen gün zamanın önemi artıyor. Tüketici davranışlarını da etkileyen bu süreçte, zamandan, bütçeden tasarruf eden tüketiciler, online alışveriş sayesinde ürün çeşitliliğinden, indirim ve hızlı alışveriş fırsatlarından faydalanıyor. AB İstatistik Ofisi Eurostat’ın 2019 verilerine göre, bireylerin online alışveriş tercihleri son on yılda %30 artış göstermiştir. Fiziki mağazaların yerini artık sanal pazarlar alıyor. İşte tam da bu sebeplerden, markanız için e-ticaret macerasında bir koltukta siz ayırmalısınız.

Her üretici kendi alanında fark yaratabilmeyi, doğru pazarda konumlanarak kendileri için en uygun hedef kitleye hitap edebilmeyi, ürün ve hizmetlerini takip edebilmeyi, geliştirmeyi ve nihayetinde markalaşmayı isteyecektir. Bu çetin yolculukta kâr marjınızı yükseltecek, SWOT analizini doğru saptayacak, markanızla müşterileriniz arasında sadakat oluşturacak, markanızı üretken ve rekabetçi kılacak profesyonel iş birliğine ihtiyaç duyarsınız. En temel ihtiyaçlarınız için, talep ve hedeflerinizi belirlemede, tecrübeli bir yol gösterici ise en büyük şansınız olacaktır. Peki e-ticaret denildiğinde sınırlardan bahsetmek mümkün müdür? Sadece belirli satış stratejileri ve geleneksel yöntemlerden mi ibarettir? E-ticaret maceranızın amacı neler olabilir? Birlikte bakalım:

E- TİCARET DANIŞMANLIĞI ALMA HEDEFLERİNİZ NELER OLABİLİR?

# Müşterilerinize ilk temasınız olan göz alıcı bir web sitesi açmak ya da mevcut sitenizi trendlere uygun hale getirmek,

# E-ticaret ile birlikte firmanızı Kurumsal Kaynak Planlanması (ERP) ışığında yönetmek,

# Süreç yönetiminizi, müşteri etkileşiminizi ve dönüşüm oranlarınızı (conversion rate) daha hızlı ve devamlı bir şekilde maksimize etmek,

# Markanız için belirlenen optimum online pazarda satışlarınızı yapmak ve satış gelirlerinizi artırmak,

# İş ve hizmetlerinizi e-ticaret farkıyla analiz etmek, elde edeceğiniz verilerle raporları sistematik olarak elde etmek ve potansiyel müşterilerinizin bilincine ulaşmak,

# Markanızın bilinirliliğini e-ticaret sitesi desteğiyle daha hızlı artırmak ve tutundurma çalışmaları ile rakip tanımamak.

# E-ticaret ile birlikte finansal verimliliğinizi artırmak ve iş gücünüzü zirvelere taşımak.

Hedefleriniz markanızdan beklentileriniz demektir. Bu anlamda markanıza hudutlar belirmek yerine, sınırsızlığın ve hayal gücünüzün keyfini çıkarmalı, bütün adımlarınızı doğru planlamalısınız. Kısa sürede e-ticaretin markanızla muhteşem uyumunu keşfedecek, tek tıkla tüm dünyaya hükmetmenin keyfini çıkaracaksınız. Zira e-ticaretin markanıza sağladığı kazançlarla artık bu bir hayal değil!

BAŞARILI BİR E- TİCARETİN ARKASINDA KİMLER VARDIR?

Her büyük organizasyonların arkasında olduğu gibi e- ticaretin de mutfağında kolektif bir oluşum vardır. En ince detaylardan büyük manzarayı oluşturabilmek adına, güçlü, donanımlı, kalifiye bir iş organizasyonu, basamakları daha emin tırmanmanızı sağlar. Emin adımlarla ilerlerken, işi uzmanlarına teslim etmenin verdiği eşsiz güven hissini yaşarsınız. Peki markanızı adım adım zafere taşıyacak olan gizli kahramanlar kimlerdir?

# E- Ticaret Direktörü

# Veri Analizi/ İstatistik

# Stratejik Planlama/ İş Geliştirme

# İnsan Kaynakları

# Ön & Genel Muhasebe, Finansal Yönetim

# Yazılım (Geliştirici birim, Donanım, Veri Tabanı)

# Pazarlama

# Reklam (Digital Marketing, Offline Communication Strategy)

# Ürün (Kategori Birimi, Satın Alma, Ürün Geliştirme, Üretim)

# Müşteri Hizmetleri ( İptal & İade birimi, Çağrı Merkezi)

# Grafik Tasarım

# Lojistik (Mal kabul, Kalite Kontrol, Ürün Giriş, Paketlemeyi Yerleştirme, Kargo)

 

Süreç yönetimi iyi bir direktör tarafından planlanan hiçbir organizasyon başarısızlığa uğramayacaktır. Buradaki gizem; iş tanımlarınızı doğru planlamanız ve sizin için en nitelikli ekibin kim olduğuna karar vermenizdir. Uzman ekip hiyerarşisinde, markanıza özel e-ticaret alımınız, hikayenizi daha ilk satırlarında cazibeli hale getirecek ve bu konforu yaşadığınızda işlerin aslında sistematik, yetkin, tecrübeli bir ekiple çok daha kolay başarıya ulaşılır olduğunu gösterecektir. E-ticaret globalleşme yolunda ilk basamağınızdır. Adımlarınızı rakiplerinizin gerisinde tutmanız sıradan olmanıza sebep olacaktır. Adımlarınızı sağlam, kendinden emin ve planlı atmanız, tüm risk faktörlerini ve önlemlerini bilen, tecrübeli iş birliği bilincine sahip Datafark ile mümkün! Siz de değişen şartlara hızlıca uyum sağlamak, pazardaki rakiplerinize meydan okumak ve yıllarca markanızdan söz ettirmek, kalıcı bir zirve sahipliği yapmak istiyorsanız Datafark’ın üstün tecrübesinden yararlanın!