Dijital Dünyaya Hoş Geldiniz

Geleceğin Şirketlerini Tasarlıyoruz

Datafark'ın uçtan uca çözüm üreten ekibi ile işletmenizin ihtiyacı olan e-dönüşüm hareketini birlikte başlatıyoruz.

1. E-Ticaret Danışmanlığı

Günümüzde tüm şirketler dijitalde büyümek, satışlarını ve müşteri sayılarını arttırmak istiyor. Fakat bu, özellikle rekabetin oldukça arttığı son dönemde çok da kolay değil. Bunun için belli bir plan ve strateji dahilinde hareket etmek ve öncelikleri doğru belirlemek şart.

Şirketlerin dijitalde neleri, nasıl yapmaları gerektiği, müşterilerine nasıl değer yaratabilecekleri, onların hayatlarına ve alışveriş alışkanlıklarına nasıl dokunacakları, kimlerle iş birliği yapıp, kimlerle rekabet edecekleri ve günün sonunda dijitalin tüm gücünü kullanarak, işlerini ve satışlarını nasıl büyütecekleriyle ilgili net bir plan oluşturarak ilerlemeleri gerekiyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı “E-ticaret Büyütme” dijitalde varlığını güçlendirmek isteyen tüm şirketlerin ana odaklarından biri ve belki de en önemlisi. Bu noktada Datafark olarak biz de, tüm bilgi birikimimiz ve metodolojilerimizle, müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak; her adımda birlikte çalışıp, en uygun e-ticaret stratejisini oluşturup uygulayarak, beklenenin çok üzerinde bir işbirliği yaratmayı ve başarı yakalamayı amaçlıyoruz.

SİZE ÖZEL ÇÖZÜM

İhtiyacınızı ve beklentinizi doğru anlayıp, size özel en uygun çözümü buluruz.

VERİ HAYATTIR

Veriden hareket ederiz ve onun bize söylediğine önem veririz. Ölçemezseniz yönetemezsiniz.

YENİLİKÇİ METODOLOJİLER

Trendleri takip eder, dünyadaki yenilikleri bilir ve en iyi şekilde uygularız.

HIZLI SONUÇ

Sonuç odaklı çalışma şeklimiz ile, en başından varmak istediğimiz noktayı, yani hedefimizi biliriz ve tüm çalışmalarımızı bu sonuca ulaşmak için yaparız.

2. E-İhracat Danışmanlığı

E-ihracat, kavramsal olarak sınırötesi e-ticaret olarak tanımlanabilir. İletişim çağında yaşadığımız aşikâr. Dijitalleşmenin de desteği ile artık ülkeler bir şehir, dünya bir ülke haline dönüşmektedir. Bakış açısı olarak değerlendirmek gerekirse, günümüzde artık dünyadaki ülkeler giderek iç içe girmekte, hem kültürel olarak hem de tüketici alışkanlıkları olarak birçok konuda yakınsamaktadır. ABD’de trend olan bir konu internet sayesinde çok hızlı bir şekilde yayılmakta ve dünyanın diğer ucundaki tüketicilerde de talep oluşturmaktadır.

Dolayısıyla ülkelerarası sınırlar zamanla zihinlerde silinmekte ve tek dünya, tek ülke, tek kültür haline gelmektedir. Tabi bu süreçte bölgesel kültürler de göz ardı edilemez. Kültürel yakınsama tabi ki çok uzun yıllar alacaktır. E-ihracatta da ne kadar kültürlerarası yakınsama görünse de “Küresel düşün, yerel hareket et!” mantığı burada da kendini göstermektedir.

3. Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital pazarlama, televizyon, radyo ve dergi gibi gelenekselleşmiş medya kanallarından uzak teknikler ile, ürün ve hizmetlerinizi desteklemek, tanıtmak amacıyla internetin tüm kanallarının etkin bir şekilde kullanılması ve analiz edilmesidir.

Uygulanan dijital pazarlama stratejileri sayesinde hedef kitlenizi dilediğiniz gibi daraltabilir, istediğiniz zamanda ve mekanda hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. İnteraktif özelliğe sahip olan bu sistem müşterilerinizin geri dönüş bildirimlerine, taleplerine ve önerilerine anlık olarak cevap verebilme özelliğini de sunmaktadır. Dijital pazarlamanın, offline pazarlamadan en büyük farkı ve avantajı ise anlık geri dönüş, anlık istatistik ve düşük maliyet öğeleridir.

Dijital pazarlama, iletişimin anlık olarak gerçekleştirilebilmesi ise hedef kitlenizin yönlendirmeleri ile birlikte geleceğe yönelik olan bir sonraki adımınızı kendinizden daha emin atmanızı sağlıyor.

AMACIMIZ

AMACIMIZ

Dijital pazarlama, hedefe yönelik olarak müşteri ilişkilerinizi, müşteri memnuniyetinizi ve marka prestijinizi arttırmanızı ve ölçümlemenizi sağlar. Farklı dijital mecralardan en etkin şekilde faydalanılarak elde edilen hedef kitleniz sayesinde yer aldığınız sektördeki pazarın ve rakiplerinizin analizlerini de yapabilirsiniz.