MARKALAŞMA STRATEJİK, REKLAM TAKTİK BİR SÜREÇTİR.

Marka Danışmanlığı

Akılda kalıcı markanızı oluşturuyor, marka kimliğini tasarlıyor, pazarlama programınızı planlıyor ve bilinirliğini artırıyoruz.

1. Kurumsal Kimlik

Günümüzün rekabet dünyasında markaların fark edilebilmesi yani diğerlerinden (rakiplerinden) ayırt edilebilmesi gerekmektedir. Bunu sağlamak ise kurum kimliğinden diğer bir ifadeyle kurumsal kimlikten geçer. Kurum kimliğinde renk tasarımından logoya kadar her şeyin özenle ve bir kültür çerçevesinde oluşturulması gerekir. Özetle; bütün bunlar kurumu yansıtacak bir biçimde olmalıdır.

Örneğin; Marka eğlenceli bir kurum olma amacıyla yani eğlence odaklı ürün / hizmet satma maksadıyla konumlanacaksa kurum kimliğini de buna yönelik oluşturmalıdır. Logosuyla, renk tasarımıyla, mottosuyla, misyonuyla, vizyonuyla, sloganıyla, kampanya kurgusuyla, jingleyla, sosyal medya kitiyle vb. kısacası a’dan z’ye görsel, işitsel ve metinsel yapısı tutarlı olmalıdır. Ayrıca tüm bunlar bir strateji doğrultusunda kurgulanmalıdır.

1 – Logo & Slogan

Logo tasarımı ve slogan bir kurumsal kimliğin oluşumundaki en önemli iki öğedir. Tüketicinin bir markayla ilgili ilk dikkatini çeken öğe o markanın logosudur. Ardından okuduğu slogan. Sadece birkaç kelimeden oluşan bir slogan, markanın yaptığı iş ve sundukları hakkında pek çok ipucu verebilir. Bu nedenle hayli önemlidir.

2 – Kurumsal Renk ve Font

Her kurumsal renk mutlaka belli bir fikri temsil ediyor olmalıdır. Kurumsal renkler bir nevi müşterilerinize vermek istediğiniz mesajların, duyguların sembolü olmalıdır.

3 – Kartvizit

Bir kartvizit, kurumsal bir mini sunum özelliği taşır. Bir kartvizit bir kişi veya firmayla ilgili karşı tarafın ihtiyaç duyabileceği tüm bilgileri taşır.

4 – Antetli Kağıt ve Diplomat Zarf

Antetli kağıtlar, kurumsal kimliğinizi destekleyen belgelerden biridir. Firmanızın tüm kurumsal bilgilerinin de üzerinde basılı olarak yer aldığı kağıtlardır. Mevcut ve potansiyel müşterilerinizle paylaştığınız her türlü yazılı belgede antetli kağıt, antetli zarflar, dosyalar kullanılması; kurumsal kimliğinizin, tarzınızın karşı tarafa yansımasında önemli rol oynar.

5 – Katalog & Dijital Katalog & Insert & Broşür

Reklamın ve tanıtımın büyük önem kazandığı günümüzde kullanılan yöntemlerin başında kataloglar gelir. Kataloglar, firmaların ya da kurumların ürünlerini ve hizmetlerini tanıttıkları, belli bir sırayı takip kitapçıklardır.

2. Sosyal Medya Yönetimi

Hedef kitlenize en kısa sürede ulaşan reklam türü olması sebebiyle,
sonuç odaklı stratejilerle marka bilinirliğini artıran projeler üretiyoruz.

Etkili Marka Tanıtımı

Ayrıntılı bir açıklama yazılacak.

Ayrıntılı Raporlama

Ayrıntılı bir açıklama gelecek.

Öneri ve Yönlendirmeler.

Ayrıntılı bir açıklama gelecek.

3. Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Markanız veya işiniz büyütmek ve basılı ya da dijital yayın organlarınızı beslemek adına profesyonel ekip ve ekipmanlarla çekilmiş her fotoğraf karesi içeriğinde bin kelime olan reklamlara bedeldir.
Ancak kötü ve kalitesiz bir fotoğraf, sizi veya vermiş olduğunuz hizmeti dışarıya kötü yansıtacaktır.

1 – Ürün Çekimleri

Ayrıntılı içerik gelecek.

2 - Model Çekimleri

Ayrıntılı içerik gelecek.

3 - Uygulama Çekimleri

Ayrıntılı içerik gelecek.

4 – Katalog Çekimleri

Ayrıntılı içerik gelecek.

4. Tanıtım Filmi

Kurumsal tanıtım filmi markanızı tanıtmanın en kolay ve en ilgi çekici yollarından biridir. Çünkü sosyal medyada ilgi odağı haline gelmek için gayet güçlü bir kozdur. Kurumsal tanıtım filminizi markanızı, startup’ınızı, vermek istediğiniz mesajları, çalışma sisteminizi, profesyonel ekip ve ekipmanlarla kaydederek markanızı ilgi odağı haline getiriyoruz.