Kolay Kurulum

Kolay Kurulum

Entegrasyon literatüründe ‘ürün import’ ifadesi ürünlerinizi, pazaryerindeki mağazanızdan yada kendi web sitenizden; entegrasyon programınıza aktarma olarak adlandırılır. Bu işlem genellikle , mevcut mağazalarınız varken ; Datafark entegrasyon kullanmaya başlanıldığında mevcut mağazalarınızdan aktarım olarak gerçekleştirilir. İlk mağazanızdan ürünleri içeri aldıktan sonra ; ürün eşleştirmeleri ile tüm mağazalarınıza işlem yapacağınız için ; önceliği en çok ürün çeşidi olan mağazaya vermeniz tavsiye edilir. Bu sistemi kurup , işlerliği sağladıktan sonrası için de import işlemini kullanabilirsiniz. Mesela ; herhangi bir nedenle, Datafarka değil de; pazaryeri mağazanıza ürün eklediniz. Yine başlangıç aşamasında olduğu gibi ; sonradan eklenen ürünleri de Datafarka aktarabilirsiniz. Burada dikkat edilecek nokta; zaten var olan ürünleri yeniden işleme almaması için ; ‘sadece eşleşenler ‘ seçeneği yerine ; ‘yeni stok kartı aç’ seçeneğinin kullanılmasıdır.

Datafarkta import işlemi adımları :

  • İmport simgesini tıkladıktan sonra açılan kartta, stok kartlarının getirileceği pazaryeri mağazanızı veya kendi web sitenizi seçiniz.
  • Ardından kartların aktarım filtresi olan ‘sadece eşleşenler’ veya ‘yeni kart oluştur’ seçeneklerinden birini yukarıda anlatıldığı şekilde, duruma göre seçiniz.
  • Son olarak ; stok kartlarının aktarım esnasında baz alınacağı ‘stok kodu ‘ ,’barkod’  seçeneklerinden bir tanesini tıklayınız. Bu işlem kartlar arasında ortak özelliği belirlemek açısından önem arz etmektedir. Diyelim ki; stok kartlarınızda stok kodlarının çoğu birbiriyle aynı ise; Datafark bu noktada, ayrı kartlar açmayacak ve aynı stok kodlu ürünleri tek kartta toplayacaktır. Bunun için böyle bir durumda ; stok kartlarını daha ayırt edici bir yöntemle ‘ürün adı’ ile import etmelisiniz.
Alışveriş sepeti

Giriş yap

Henüz hesap yok mu?

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Aradığınız ürünleri görmek için yazmaya başlayın.
Ana Sayfa
Dükkan
Size nasıl yardımcı olabiliriz?